Wynajem Porsche 911 – sposób na niecodzienne przeżycie

Wynajem Porsche 911 – sposób na niecodzienne przeżycie
Wynajem Porsche 911 – sposób na niecodzienne przeżycie

Porsche 911 to klasyka sama w sobie, jego charakterystyczną, opływowa linia nadwozia aż prosi się by sprawdzić osiągi tego samochodu na torze wyścigowym. Jednak ceny takich aut, nawet używanych, nadal pozostają daleko poza możliwościami wielu osób. Ale już sama jazda Porsche 911 jest wykonalna, bo sprawdzić się jako kierowca takiego auta na torze wyścigowym może prawie każdy dorosły posiadający prawo jazdy.

Wynajem Porsche 911 – rozwiązanie idealne?

Na większość torów wyścigowych wpuszczani są nie tylko rajdowcy czy kierowcy zawodowi, ale również amatorzy. Można na nich wystartować swoim własnym samochodem, ale większość osób jeździ jednak samochodami o przeciętnych osiągach. Na szczęście jest alternatywa, wynajem Porsche 911 to tylko jedna z opcji.

Taką atrakcję można zafundować sobie lub komuś bliskiemu już za kilkaset złotych, ale zwykle oznacza to tylko jedno lub dwa okrążenia po wybranym torze wyścigowym. By poczuć prawdziwą frajdę i emocje warto zarezerwować choć kilka okrążeń.

Jak wynajem Porsche 911 wygląda w praktyce?

By wynająć auto do jazdy na torze wyścigowym nie trzeba wiele, w Internecie jest całkiem sporo firm organizujących takie przeżycia. Zwykle wygląda to tak, że wykupuje się voucher na określony tor i liczbę okrążeni, a następnie rezerwuje konkretny termin (najlepiej z pewnym wyprzedzeniem). Voucher można pobrać w formie elektronicznej, ale jeśli ma być on prezentem, to zwykle takie firmy wysyłają go w formie papierowej i stosownej kopercie na zadany adres (może być to adres kupującego lub osoby obdarowanej). Więcej można znaleźć tutaj.

wynajem Porsche 911

Po zakupie vouchera wystarczy stawić się na umówionym torze w wygodnym stroju i czekać na swoją kolej. Trzeba mieć ze sobą prawo jazdy i oczywiście być trzeźwym. Dlatego jeśli taka jazda ma być prezentem np. z okazji wieczoru kawalerskiego koniecznie trzeba o tym poinformować obdarowanego. Podczas jazdy kierowcy towarzyszy instruktor, który dba o bezpieczeństwo i udziela niezbędnych rad.