Parametry ważne przy wyborze kamerki samochodowej

Parametry ważne przy wyborze kamerki samochodowej
Parametry ważne przy wyborze kamerki samochodowej

Z racji tego, że na polskim rynku dostępne jest przynajmniej kilkadziesiąt różnych modeli kamerek samochodowych, to konieczne jest porównywanie ze sobą różnych wersji urządzenia. Na jakie parametry i cechy trzeba szczególnie zwracać uwagę?

Rozdzielczość obrazu

Kamerki samochodowe Manta to niewielkie kamerki, których zadaniem jest rejestrowanie drogi pokonywanej przez auto. W związku z tym mają one zbliżone parametry do tych, jakie można wyznaczyć w przypadku zwykłych kamer. Jednym z podstawowych i najważniejszych parametrów jest więc rozdzielczość obrazu. Powinna ona być jak największa. Mała rozdzielczość sprawi, że nagranie będzie rozmyte i nieczytelne. Z racji tego nie będzie ono też nadawało się na dowód w ewentualnej sprawie wypadku lub zdarzenia drogowego. Szukanie kamer o wysokiej rozdzielczości jest w interesie ich użytkowników.

Czas pracy bez ładowania

Jest to czas, w jakim kamera może pracować bez konieczności jej ładowania. Parametr ten dotyczy przede wszystkim urządzeń, których nie można zasilać przy pomocy kabla USB lub kabla podłączanego do samochodowej zapalniczki. Jeśli nie ma możliwości doładowania baterii kamerki podczas jazdy, to czas pracy bez ładowania jest niezwykle ważny. Jeśli wynosi on 4 godziny, a trasa będzie trwała 6, to kierowca powinien zdecydować, jaki fragment drogi chce nagrać, a jaki pominąć. Jest to rozwiązanie mało praktyczne i nie zwiększa bezpieczeństwa w czasie jazdy. Lepiej jest więc szukać sprzętu, który może pracować jak najdłużej bez dodatkowego zasilania.