Na co zwracać uwagę wybierając wideorejestrator samochodowy?

Na co zwracać uwagę wybierając wideorejestrator samochodowy?
Na co zwracać uwagę wybierając wideorejestrator samochodowy?

Choć kupowanie wideorejestratora samochodowego wydaje się bardzo proste, to jednak podczas tej czynności trzeba zwrócić uwagę na naprawdę ogromną ilość najróżniejszych cech i parametrów użytkowych. Na czym konkretnie warto się skupić?

Parametry techniczne

Głównym i właściwie jedynym zadaniem, które stawiane jest przed wideorejestratorem samochodowym jest oczywiście stałe nagrywanie przestrzeni przed autem. Kluczem w przypadku wybrania dobrego urządzenia jest zadbanie o to, aby nagrania te były realizowane w naprawdę dobrej jakości. Pomaga w tym oczywiście rozdzielczość, lecz przede wszystkim trzeba tu zwrócić uwagę na ilość klatek na sekundę tak, aby nagranie było maksymalnie płynne, a wszystkie szczegóły na nim odpowiednio dobrze widoczne. Co więcej, warto także zadbać o to, aby dany model był w stanie obsługiwać duże pojemności kart pamięci, co z pewnością wpłynie na wygodę korzystania z takiego urządzenia.

Parametry użytkowe

Dobry wideorejestrator samochodowy to nie tylko sprawy techniczne, lecz również czysto użytkowe. Mowa tu przede wszystkim o tym, w jaki sposób dany model jest mocowany. Szczególnie mocno poleca się te modele, które przyczepiane są do szyby poprzez przyssawkę, która cechuje się najlepszymi parametrami. Co więcej, warto wybrać taki model, który w zestawie będzie miał odpowiednio długi kabel zasilania, aby możliwe było jego wygodne, lecz przede wszystkim estetyczne ukrycie w podsufitce auta. Warto również wybrać taki model, który będzie posiadał czujnik ruchu, co pozwoli uruchamiać się mu w nocy, gdy np. ktoś chce auto zniszczyć.