Jak wybrać dobry pokrowiec samochodowy?

Jak wybrać dobry pokrowiec samochodowy?
Jak wybrać dobry pokrowiec samochodowy?

Pokrowce samochodowe są powszechnie stosowane w celu ukrycia wad i niedoskonałości znajdujących się na oryginalnej tapicerce samochodu, często służą też temu, aby ją zabezpieczyć przed możliwymi uszkodzeniami. Problem jednak dla wielu kierowców stanowi to, jak dobrze jest taki pokrowiec dobrać. Na co powinno się zwracać uwagę przy wyborze?

Kwestia rozmiaru

Zdecydowanie najważniejszą sprawą, jeśli chodzi o wybór pokrowca samochodowego, jest określenie tego, w jakim powinien on być rozmiarze. Samodzielne mierzenie foteli z reguły nie ma sensu, dlatego też najlepiej jest zaufać doradcy z AutoMotoHit, który będzie w stanie dobrać odpowiedni rozmiar pokrowca do tego, jaki model auta się posiada.

Jest to krytycznie ważne, ponieważ źle dobrany pokrowiec to bardzo niestabilny fotel, co będzie miało przełożenie na spadek bezpieczeństwa prowadzenia auta.

Kwestia wykorzystanego materiału

Nie mniej ważną sprawą co rozmiar pokrowca, jest materiał, z którego został on wykonany. To czy będzie to dobry materiał, określać będzie łatwość jego czyszczenia, podatność na zniszczenie, lecz także to, czy będzie miał ładny i estetyczny wygląd, jak będzie drogi, oraz oczywiście, jakiej będzie faktury.

Kontrowersyjne jest kupowanie np. skórzanych pokrowców, które, choć są ładne i estetyczne, to jednak bardzo mocno się nagrzewają podczas silnego słońca w lecie. Z kolei są one dosyć łatwe w czyszczeniu, a dodatkowo są bardzo wytrzymałe. Jeśli więc komuś nie przeszkadza duże nagrzewanie się, może to być dobry wybór.