Jak pomalować samochód w 10 prostych krokach!

Jak pomalować samochód w 10 prostych krokach!
Jak pomalować samochód w 10 prostych krokach!

Czy wiesz, że Twój samochód może być przemalowany? To prawda! Prawdopodobnie wiesz, że lakierowanie samochodu w okresie gwarancji producenta jest nielegalne, ale większość ludzi o tym nie wie. Możliwe jest jednak przywrócenie samochodu do stanu używalności przy użyciu staroświeckich umiejętności artystycznych i wiadra farby.

Zanim jednak to zrobisz, musisz wykonać kilka kroków. Musisz najpierw zrozumieć, dlaczego nie warto malować samochodu w pierwszej kolejności, następnie dowiedzieć się, jaki wpływ malowanie samochodu będzie miało na jego wartość odsprzedaży, a na koniec wybrać odpowiedni rodzaj farby i techniki. Przyjrzyjmy się, jak pomalować samochód w 10 prostych krokach!

Co sprawia, że malowanie samochodu jest nielegalne?

Jak wspomniano powyżej, malowanie samochodu przy wsparciu maski lakierniczej https://www.dlalakierni.pl/maski-lakiernicze jest nie tylko złym pomysłem, ale w wielu miejscach na świecie jest także niezgodne z prawem. Jeśli mieszkasz w kraju, w którym lakierowanie samochodu jest obowiązkiem prawnym, istnieją przepisy, które zabraniają tego typu działań.

W innych krajach lakierowanie samochodu jest powszechną praktyką, a nawet nie stanowi przestępstwa. Powodem, dla którego malowanie samochodu w niektórych krajach jest niezgodne z prawem, jest fakt, że przyciąga ono uwagę złodziei samochodów, którzy mogą próbować ukraść samochód, aby dostać się do lakieru. Jeśli lakier zostanie skradziony, odnalezienie jego pierwotnego właściciela może być trudne lub wręcz niemożliwe. Dlatego tak ważne jest, aby samochód był pomalowany jak najdłużej.

Czy powinieneś malować swój samochód?

Jest kilka rzeczy, o których powinieneś pomyśleć, zanim zaczniesz malować swój samochód. Mam nadzieję, że już wiesz, dlaczego nie powinieneś malować swojego samochodu w pierwszej kolejności. Jeśli jednak nadal nie jesteś pewien, chodzi o to, aby zmienić jak najmniej, ale jednocześnie mieć możliwość pomalowania samochodu w razie potrzeby.

Jeśli masz prawo do pomalowania samochodu, warto rozważyć następujące kwestie: Lekarze i prawnicy są najczęstszymi użytkownikami lakieru, więc to oni powinni odnieść największe korzyści z malowania.

Twarde kolory są zawsze lepszym pomysłem, ponieważ mniej się brudzą i są tańsze w aplikacji. Ciemniejsze kolory sprawiają, że samochód wygląda bardziej elegancko i profesjonalnie. Pomaluj koła samochodu na ten sam kolor co karoseria, aby kontrast między tymi dwoma kolorami był dobry.

Po wybraniu odpowiedniego koloru samochodu, reszta karoserii jest już łatwa. Możesz użyć dowolnego koloru, pod warunkiem, że nie będzie on kontrastował z kolorem lakieru samochodu.