Jak polerować samochód, z użyciem odpowiedniej maszyny

Jak polerować samochód, z użyciem odpowiedniej maszyny
Jak polerować samochód, z użyciem odpowiedniej maszyny

Istnieje kilka sposobów, które można przejść o polerowanie samochodu, w zależności od stanu farby i jak błyszczące chcesz go mieć. Dla podstawowego czyszczenia, można użyć łagodnego mydła samochodowego i miękkiej gąbki lub szmatki do tego. Jeśli masz jakieś zanieczyszczenia na powierzchni samochodu, możesz użyć politury, aby je usunąć.

Jeśli masz jakieś poważne problemy z rdzą, należy najpierw użyć rozpuszczalnika, aby go usunąć, a następnie postępować z polerowania, aby dać ładne wykończenie. Jeśli chcesz iść na całość i uczynić swój samochód wygląda jak nowy, można użyć związku, polerowania i wosku, aby dać mu połysk, na który zasługuje.

Zaleca się, aby przejść do profesjonalnej myjni, jeśli nigdy niepolerowane samochodu przed. Wszystko zależy od maszyny do polerowania https://autokosmetyk.com/powloki-ceramiczne-i-kwarcowe, jakieś się konkretnie używa. Jeśli jesteś doświadczony, możesz zrobić to sam, ale upewnij się, że wiesz, co robić i używać odpowiednich produktów dla swojego samochodu, aby uniknąć uszkodzenia go.

Przewodnik po polerowaniu samochodu krok po kroku

 • Zbadaj samochód i zdecyduj, gdzie chcesz wypolerować. Ponieważ nie możesz wypolerować całego samochodu na raz, najlepiej zdecydować się na konkretne obszary.
 • Użyj czystej ściereczki z mikrofibry, aby wytrzeć samochód. Jest to szczególnie ważne, jeśli pracujesz na samochodzie, który nie był czyszczony w czasie, ponieważ nie chcesz uszkodzić farby.
 • Sprawdź samochód, aby zobaczyć, czy są jakieś zanieczyszczenia, które należy usunąć przed polerowaniem. Jeśli są, należy użyć rozpuszczalnika, aby je wyeliminować.
 • Wyczyść samochód za pomocą łagodnego mydła samochodowego lub środka czyszczącego. Pozwoli to na pozbycie się brudu, zanieczyszczeń i innych zanieczyszczeń, które mogły powstać z czasem. Możesz również użyć środka do czyszczenia farby lub zmywacza do polerowania, jeśli masz jakieś poważne zanieczyszczenia na swoim samochodzie.
 • Użyj polski z wyboru na samochód. Możesz zdecydować, jak bardzo chcesz, aby twój samochód był błyszczący, a zatem, jak dużo pasty do użycia.
 • Zastosuj wosk lub sealant, jeśli chcesz chronić swój samochód przed promieniami UV i deszczem.

Jakie narzędzia i produkty są potrzebne do polerowania?

 • Czysta ściereczka z mikrofibry – Pomoże Ci ona oczyścić powierzchnię samochodu, usunąć wszelkie zanieczyszczenia i wypolerować go do ładnego połysku.
 • Łagodne mydło samochodowe lub środek czyszczący – pomoże Ci to pozbyć się zanieczyszczeń z powierzchni Twojego samochodu.
 • Polski – Możesz wybrać, który chcesz, w zależności od wyniku, który chcesz.
 • Wosk lub uszczelniacz – Możesz wybrać, który chcesz, w zależności od pogody i wyniku, który chcesz.
 • Rozpuszczalnik – To jest tylko wtedy, gdy masz zanieczyszczenia na powierzchni samochodu.
 • Łagodny rozpuszczalnik – Jest to przeciwieństwo silnie ściernego rozpuszczalnika, ale można go używać w tym samym celu.