BMW seria 2 – co przemawia za jego zakupem?

BMW seria 2 – co przemawia za jego zakupem?
BMW seria 2 – co przemawia za jego zakupem?

Z końcem października roku 2013, koncern BMW zaprezentował zupełnie nowy model, który oznaczono jako bmw seria 2. Jego produkcję rozpoczęto z początkiem roku 2014. Od początku można było kupić bmw serii 2 w leasingu, co ułatwiało sprawę. 

Nadwozie 

Zgodnie z najnowszą polityką koncernu niemieckiego, rozdzielane są opcje z nadwoziem kombi, hatchback, sedan oraz coupe. Dostępna jest również opcja bmw minivan. Przykład tego stanowią samochody z serii 5 oraz 6, jak i najnowsze 3 i 4. Jak dotąd, najmniejsze modele od BMW, oznaczano za pomocą symbolu 1 na przodzie. Niedawno niemieccy producenci wydzielili zupełnie nową linię, a mianowicie serię 2, w której ramach produkowane będzie coupe. Pojazdy w tej serii to następcy modelu Coupe 1. 

Serię 2, przynajmniej jak na razie, sprzedaje się tylko z karoserią w opcji coupe – tak naprawdę powinny powiedzieć, iż to 2-drzwiowy sedan. Auto posiada 4,4 metra długości, niemalże 1,8 metra szerokości, jak i trochę ponad 1,4 metra wysokości. Jeżeli chodzi o szerokość tego wozu, to BMW serii 2 przerasta nieco BMW z serii 3. Rozstaw osi to 2,7 metra. 

Z tyłu i z boku nadwozie w serii 2, przypomina nieco swojego większego brata z serii 4, zaś przód w dwójce, jest niezwykle podobny do BMW z serii 5, za sprawą czego patrząc na nie z daleka, można je ze sobą łatwo pomylić. 

Wyposażenie 

Auto to oferowane jest w trzech najważniejszych liniach wyposażeniowych – Sportpaket M, Modern Line oraz Sport Line. Modern Line ma nieco mniej sportowy charakter, aniżeli reszta zestawów, co widać doskonale po płytko wyprofilowanych siedziskach w przednich fotelach. Detale kabinowe zostały wykonane z drewna, zaś tapicerka w dużej części ze skóry naturalnej. Z kolei zaś w Sportpaket M, tapicerka na fotelach stanowi połączenie Alcantry oraz weluru, zaś.wstawki na drzwiach i desce rozdzielczej, zrobiono z wypolerowanego aluminium.