AMG GT – spoertowa perełka od Mercedesa

AMG GT – spoertowa perełka od Mercedesa
AMG GT – spoertowa perełka od Mercedesa

Każdy miłośnik motoryzacji ma swojej ulubione modele samochodów, którymi choć raz w życiu chciałby się przejechać. Wymarzonym pojazdem dla wielu osób jest z pewnością Mercedes AMG GT, czyli supersamochód produkowany przez niemiecką firmę. Oprócz sportowego wyglądu posiada szereg innych cech, które go wyróżniają i powodują, że nie sposób przejść obok tego samochodu obojętnie. Po raz pierwszy ten model zaprezentowano w trakcie trwania targów motoryzacyjnych w Paryżu, miało to miejsce w 2014 roku. 

Charakterystyka modelu – design i osiągi

Charakterystyczną cechą wyglądu Mercedesa AMG GT jest długa maska oraz duży grill. Tego typu stylistyka nadwozia jest charakterystyczna dla samochodów sportowych. Podczas zakupu istnieje możliwość wyboru pomiędzy wersją coupé, a roadster. Projektanci chcieli jak najbardziej zredukować wagę całej konstrukcji i z tego powodu nadwozie wykonane jest w 90% z aluminium. Standardowo auta są wyposażane w 19-calowe alufelgi. Wygląd samochodu jest niesamowity, a dodając do tego wielką moc można stwierdzić, że to idealny pojazd do podróżowania we dwoje.

Mercedes AMG GT

Mercedes AMG GT jest oferowany wraz z silnikami o różnej mocy ale nawet najsłabsza jednostka ma ponad 400 km. Pozwala to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund. Prędkość maksymalna wynosi powyżej 300 km/h. Tego typu auto to spełnienie marzeń wszystkich osób, które uwielbiają sportowe pojazdy. Auto zdobywało wiele wyróżnień w konkursach motoryzacyjnych co jest potwierdzeniem udanej konstrukcji.