Skuteczne i sprawdzone mycie podwozia Białystok

Skuteczne i sprawdzone mycie podwozia Białystok
Skuteczne i sprawdzone mycie podwozia Białystok

Właściwe dbanie o samochód pozwala właścicielowi cieszyć się nim latami. Dobrze utrzymane auto wpływa nie tylko na komfort użytkowania, ale również decyduje o bezpieczeństwie kierowcy i pasażerów. Aby wszystko sprawnie funkcjonowało, konieczne jest robienie corocznych przeglądów u mechanika, sprawdzanie wszystkich podzespołów, uzupełnianie płynów, wymiana oleju, zmiana opon oraz regularne sprzątanie i dokładne mycie całego pojazdu, co dotyczy także jego podwozia.

Gdzie i jak umyć dokładnie podwozie?

Podwozie samochodu, zwłaszcza po zimie może być mocno zanieczyszczone zaschniętym błotem, zgniłymi liśćmi, żwirem, kamieniami czy środkami wysypywanymi w tym okresie na drogach. Mycie podwozia Białystok >tutaj< skutecznie na to zaradzi. Samodzielne czyszczenie jest bardzo pracochłonne i zajmuje sporo czasu. Nie zawsze też dysponuje się odpowiednim do tego miejscem. Jedynie profesjonalny sprzęt i preparaty myjące sprawią, że czyszczenie będzie efektywne.

Istnieje kilka opcji mycia podwozia. Może być to wizyta na myjni:

• ręcznej
• automatycznej
• bezdotykowej

Myjnia ręczna to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań. Wyposażona jest bowiem w podnośnik samochodowy pozwalający swobodnie dotrzeć do wszystkich zakamarków podwozia, dokładnie je oczyścić oraz skontrolować jego stan. A mycie parowe usunie brud bez użycia drażniących środków chemicznych.

Z kolei myjnie automatyczne i bezdotykowe mają swoje ograniczenia w kwestii mycia podwozia. Dysze myjące w podłodze mogą nie poradzić sobie z silnymi zabrudzeniami. Nieraz konieczne jest powtarzanie czynności lub wcześniejsze opłukanie myjką ciśnieniową. Lance również nie docierają skutecznie do każdego miejsca podwozia. Z pewnością trudno też ocenić efekt takiego mycia.

Konsekwencje zaniedbania mycia podwozia

Rezygnacja z czyszczenia podwozia grozi jego rdzewieniem, w następstwie czego mogą powstawać dziury. Generuje to dla właściciela auta dodatkowe koszty, nie wspominając o skutkach dla bezpieczeństwa jazdy czy samej estetyce pojazdu. Można tego uniknąć, decydując się na profesjonalne mycie podwozia Białystok.