Opony Firestone niezbędne dla każdego kierowcy

Opony Firestone niezbędne dla każdego kierowcy
Opony Firestone niezbędne dla każdego kierowcy

Wybór odpowiednich opon stanowi nie lada wyzwanie, szczególnie dla świeżo upieczonych kierowców, którzy nie dawno odebrali swoje pierwsze w życiu prawo jazdy. Każdy właściciel samochodu, powinien pamiętać o wymianie opon w określonym czasie. Wśród popularnych opon najczęściej wybieranych wśród kierowców są opony Firestone. Oprócz tradycyjnych opon zimowych i letnich, można znaleźć także opony wielosezonowe, które doskonale sprawdzą się dla osób zapominalskich.

Opony Firestone – dlaczego warto je wybrać?

Na samym początku warto zaznaczyć fakt, iż opony Firestone należą do klasy średniej, która oznacza najlepszy stosunek jakości do ceny. Wysoką przyczepność i świetnie odprowadzenie wody gwarantują, dzięki zastosowaniu ulepszonej mieszanki gum, wzbogaconej o specjalne komponenty wraz z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań w trakcie produkcji. Opony charakteryzują się także znikomym oporem toczenia i niskim poziomem hałasu.

Jakie są rodzaje opon Firestone?

firestone

Najpowszechniejszy rodzaj podziału opon stanowią opony zimowe, letnie i wielosezonowe. Opony zimowe Firestone charakteryzują się:

  • Odpowiednim układem rowków i lameli, które wpływają na lepsze panowanie nad samochodem, zarówno na śniegu, lodzie, jak i błocie pośniegowym
  • równomiernym rozłożonym naciskiem wewnątrz opon – dzięki czemu są odporne na uszkodzenia

Letnie opony Firestone charakteryzują się natomiast:

  • zachowaniem jednakowych osiągów przez cały okres eksploatacji
  • wysokim stopniem trwałości
  • odpornością na ścieranie
  • zachowaniem pełnej ergonomiczności przez cały okres użytkowania

Wielosezonowe opony Firestone sprawdzą się doskonale dla kierowców, którzy chcą uniknąć wymaganych niezbędnych wizyt w wulkanizacji. Modele opon Firestone dobrze odprowadzają wodę, a także charakteryzują się wysokim stopniem elastyczności niezależnie od temperatur oraz idealną przyczepnością na każdym typie nawierzchni.