Nissan Skyline

Nissan Skyline
Nissan Skyline

Kierowcom, którzy cenią sobie mniej popularne auta, charakteryzujące się funkcjonalnością, ale i małą podażą, może spodobać się taki samochód jak Nissan Skyline

Wyścigowy charakter

Wprowadzając nowy model, wnętrze Nissana Skyline zostało przeprojektowane, dzięki czemu zyskało na funkcjonalności, a użyte do produkcji materiały były odpowiedniej jakości. Jednak prostota nadal zwyciężyła nad nowoczesnością. Kontynuacja serii GT-R odzwierciedla raczej wyścigowy charakter R32 niż cywilnego i uprzejmego R33. Obniżone zawieszenie, które zostało jeszcze bardziej utwardzone,  w połączeniu z układem napędowym ATTESA 4×4 i układem tylnej kierownicy HICAS sprawiały, że każdy zakręt był wielką przyjemnością. Silnik RB26DETT nabrał wigoru dzięki swojemu maksymalnemu momentowi obrotowemu 400 Nm, dostępnemu odtąd w dużo szerszym zakresie obrotów. Do tej wersji modelu producent zaoferował tylko nowy, 6-biegowy mechanizm manualny. Przyspieszenie do pierwszych 100 km / h w ciągu 5 sekund czyni go niebezpiecznym konkurentem na rynku aut sportowych. Nissan Skyline R34 GT-R to najbardziej poszukiwany pojazd, jaki kiedykolwiek powstał w Japonii. Jego ceny na rynku wtórnym, wynikające z małej podaży, często przekraczają kwoty, za które można kupić nowe, wysokiej klasy samochody sportowe. 

Opinie o aucie

Nissan Skyline, jak podkreślają użytkownicy, jest wspaniałym samochodem, w którego posiadaniu warto się znaleźć, z powodu szeregu zalet, jednak z uwagi na szybkie spalanie dużych ilości paliwa, tankowanie go jest kosztowne. Według opinii niektórych użytkowników natomiast, do auta nie da się mieć najmniejszych zastrzeżeń.