Montujemy relingi samochodowe

Montujemy relingi samochodowe
Montujemy relingi samochodowe

Przeglądając ofertę sklepów motoryzacyjnych, dostrzec można, że znajdują się w nich nie tylko części, lecz również szereg bardzo ciekawych akcesoriów. Pewnie każdy z nas zna liczne uchwyty na telefony, srebrne lub chromowane nakładki czy też ciekawe i oryginalne zawieszki na lusterko. Niezwykle ciekawą propozycją są bowiem relingi samochodowe. Czym one są i kto powinien się nimi zainteresować? Czy założenie relingów jest trudnym zadaniem?

Czym są i do czego służą relingi samochodowe do auta?

Choć o relingach z https://www.carmager.com/pol_m_BAGAZNIKI_Bagazniki-dachowe_Bagazniki-bazowe-13862.html słyszał zapewne każdy kierowca, to jednak nie zawsze wszyscy wiedzą, czym one tak właściwie są. A z racji tego, że nie możemy przejść do omawiania zasadności kupowania produktu, o którym czytelnik niewiele wie, warto wspomnieć kilka słow o tym, czym są relingi.
Jak się okazuje, są to po prostu dwie belki, które mocowane są podłużnie na dach auta po obu jego krawędziach. Same w sobie do niczego specjalnie nie są wykorzystywane, lecz ich założenie na auto otwiera ogromne możliwości w zakresie poszerzania zdolności bagażowej. Wiedzieć bowiem trzeba, że relingi stanowią podstawę dla wielu innych dodatków. Dzięki takiemu rusztowaniu na dachu zamocować na nim można box dachowy, który powiększy przestrzeń bagażową lub też specjalny uchwyt na rower, lub narty. Dodatki te sprawią, że podróże samochodem staną się znacznie przyjemniejsze, a co więcej, możliwe będzie zabieranie ze sobą rzeczy, które bez relingów musiałyby pozostać w domu.

Kto potrzebuje relingów samochodowych?

bagaznik bazowy

Skoro wiemy już, czym są relingi samochodowe i do czego są one wykorzystywane, warto sobie teraz odpowiedzieć na pytanie, kto takim dodatkiem powinien się w ogóle zainteresować. Czy jest to sprzęt dla każdego?
Głównym założeniem relingów jest umożliwienie znacznego rozszerzenia przestrzeni bagażowej auta. Jeśli nie jeździmy często samochodem w dalekie podróże lub też nie przewozimy nim nietypowych przedmiotów, inwestycja w relingi nie będzie potrzebna. Nawet biorąc pod uwagę, że są one stosunkowo tanie, szkoda będzie zwyczajnie wydawać na nie pieniądze, skoro i tak nie będą one użytkowane.
Jeśli jednak regularnie jeździmy samochodem i często zabieramy ze sobą dużo rzeczy lub też jesteśmy aktywni sportowe i lubimy jeździć na rowerze, lub na nartach, to relingi będą niezwykłym ułatwieniem i z całą pewnością znacznie podnosi komfort naszego jeżdżenia samochodem. Wiele osób po prostu nie wyobraża sobie życia bez relingów, gdy tylko przekonają się, jak wielkie mają one zalety.

Jak założyć relingi dachowe do auta?

Na sam koniec zastanowić się jeszcze tylko trzeba, w jaki sposób założyć w swoim samochodzie relingi. Czy jest to trudne zadanie i niezbędne będzie wykonywanie jakiś dodatkowych prac?
Tak naprawdę wszystko zależne jest od tego, czy nasz samochód wyposażony jest w specjalne otwory do mocowania relingów. Jeśli takowe posiada, cały proces powinien zająć nam najwyżej kilka minut. W przeciwnym razie sprawa robi się nieco trudniejsza. W takim wypadku konieczne jest zdjęcie podsufitki auta i samodzielne wykonanie otworów montażowych. Krytycznie wręcz ważne jest to, aby je odpowiednio zabezpieczy przed wilgocią i rdzą.